Idag fikk vi den gledelige nyheten om at Thea Emilie har fått barnehageplass i Solstua Barnehage fra og med 1. august. Dette er en barnehage som ligger i underetasjen på Betania (Menigheten vår) og en en kristen barnehage som eies av menigheten og drives av mennesker som vi kjenner - veldig trygt og godt altså. Så nå skal Thea begynne på avdeling "Solstrålene" som er avdelingen for 0-3 år. På denne avdelingen er det 9 plasser. Den andre avdeling heter "Stjernene" og er fra 3-6 år og har 18 plasser.
Men så er spørsmålet... Fordi. Hun har fått plass i fra 1. august (altså i sommerferien). Vi skal til Kreta en uke i midten av august og lurer på hvordan det er best å gjøre det med tilvending? Fordi jeg er litt redd for at dersom vi har tilvendingen FØR vi drar til Kreta at det blir vanskelig for henne å dra rett dit når vi kommer tilbake?? Og det blir vanskelig å ta all tilvending ETTER Kreta fordi da har skolen min startet alt (den starter mens vi er på ferie) - og jeg må være der så mye som mulig! Hva trur dere om at vi tar tilvending før Kretaturen men tar noen dager ETTER turen med litt "ettertilvending"?
Også... Idag har vi satt opp spisestuen!! Hurra!! I tillegg har vi malet ferdig taket oppe - HURRA!! TRE ganger hurra faktisk, for Magnus har faktisk malt det hele tre strøk!! Det er mye og tung jobb!!! HURRA HURRA HURRA!! Ellers er veggene til det nye badet satt opp og døren er flyttet (Har slått sammen bad og et lite toalett og flyttet døren for å gjøre det større). Elektriker var der i dag å gjorde litt så her går det virkelig unna!! Det er helt fantastisk synes jeg!! Imorra skal vi bort igjen å male tre lister over trappa og jeg skal vaske hele 2. etg for den er nå FERDIG!!!!!
Må jo slenge med et bilde av spisestuen vår. (Tatt med mobilkamera)
Skal få tatt ordentlig bilder med speilreflekskamera imorra tenkte vi! Og ikke minst få på plass litt med pynt!!
Har dere hatt en fin dag?











12 kommentarer:
ta 2 telvænnninge! Ei når ho ska bjynnj 1 aug, å ei litt minnjer ei ætte dåkk ha vørre i sydn!
Jeg har ingen tips når det gjelder barnehagen, men de kan sikkert bistå med råd der.
Så pent det er hos dere=)
Dere kan jo prate med de ansatte i barnehagen da, kanskje de har noe lurt å komme med :)
Deilig med kreta da! Hva skal du begynne å studere?
Og den spisesta ble jo kjempefin! Virkelig lekker :)
Jeg jobber i barnehage, og min erfaring er at små barn som regel ikke trenger så veldig mye tilvenning. Jeg har selv ei lita jente som begynte i barnehage da hun var ganske lita (10 mnd.) og det gikk kjempebra! Ta tilvenninga før turen du, jeg er sikker på at det går superbra. ;) De små er ganske tilpasningsdyktig vettu. ;)
Ha en fin dag!
Forresten; nydelig spisestue!
Jeg tror jeg ville tatt 2 tilvendinger, altså en før ferien og en liten etter :) Gratulerer med plass, forresten!
Jeg er innom og leser bloggen din hver dag/når du legger ut noe nytt, og det er så morsomt å følge med på fremgangen i huset! :) Er ikke alltid jeg legger igjen kommentar, men vit at jeg følger med på dere ;)
Nå er det ikke lenge til jeg er tilbake hjemme, kanskje jeg skal komme på besøk da? ;)
Klem
Begynn tilvenningen 1. august. Hun husker såpass godt, at når dere kommer tilbake fra ferie trenger hun mest sannsynlig bare en liten ettertilvenning før hun husker igjen :)
Vanlig tilvenning er 3-6 dager. Dette fordi foreldrene har 3 dager fri fra jobben hver til tilvenning (om jeg har forstått dette rett).
Som førskolelærer så syns jeg dette er alt for lite.
Dvs, for noen barn er det sikkert mer enn nok, og andre vil trenge lenger tid.
Jeg ville hørt med barnehagen om det er muligheter for å komme på besøk flere ganger i løpet av sommeren, slik at hun blir vant til omgivelsene og menneskene som er der.
Så tror jeg at jeg ville intensivert tilvenningen litt før Kretaturen (at hun da begynner i barnehagen, når hun skal starte er noe dere avtaler med barnehagen), også vært veldig åpen for videre tilvenning etter en stund borte.
Utrolig lekker spisestue dere har *misunnelig*
Ha en fin dag!
Trur som flere av dere sier at det beste er å ta tilvending før sydentur også heller ta et par dager etter turen om nødvendig :) Grugleder meg!!! :D
Netta Marie: Skal først ta påbygning for få studiekompetanse. Etter det skal jeg gå sykepleieren for å utdanne meg innen barsel, graviditet, fødsel og den banen der:)
Mina: Vil VELDIG GJERNE ha besøk av deg (dere? Savner Ellinor også!) Da har vi sikkert flyttet inn også :) Da kan vi kose oss skikkelig, vi har gjesterom om du vil overnatte også!
Isa Cathrine: Stemmer nok det at man har fri til tilvending. Er ikke helt sikker på hvor mange dager det er :) Sant som du sier - noen trenger lengre tid mens andre går det helt fint fra første stund :)
Så spennende da! Der er også et veldig trygt og godt yrke der du alltid er garantert jobb (nesten i allefall) :)
Gratulerer med plass i b.hage :)
NYDELIGE stoler! Hvor har du kjøpt de?:)
Pia: De er kjøpt på Bohus :D
Legg inn en kommentar