Rema 1000 har nå satt ned prisen på sine "Landlord" bleier til kun 5 kroner per pakke. Det tilsvarer 9 øre (!!!) per bleie. Landlord bleiene har kommet veldig godt ut i test.
Kiwi tar så klart igjen og like etterpå setter de ned prisen på sine billige bleier, First Price til kun 4,90 pr pakke - altså enda billigere!!
Og kampen er ikke over ennå:
- Vi går så lavt som det er mulig å gå. For å sette det litt på spissen: Kommer prisen under 9,90 pr pakke, kan vi like godt gi den bort gratis, sier Kiwi-sjef Per-Erik Burud til Handelsbladet FK.
- Vi går så lavt som det er mulig å gå. For å sette det litt på spissen: Kommer prisen under 9,90 pr pakke, kan vi like godt gi den bort gratis, sier Kiwi-sjef Per-Erik Burud til Handelsbladet FK.
Hentet fra vg.no











7 kommentarer:
Helt imponert over at du greier å holde deg oppdatert på disse bleieprisene jeg, for her skjer det fort endringer forstår jeg! :)
Angående hva som skjedde med bloggen min, det var vel bare ganske seint, jeg var veldig trøtt, og jeg har dumma meg ut på malutformingen tidligere. Ren idioti å begynne med det da, men det gjorde jeg. Uansett, veldig glad for det i ettertid, for nå skjønner jeg meg litt mer på det enn før. Må man så må man vet du ;)
Klem/ Anja
Tusen takk for hilsen på bloggen min :) Er fast leser av din, og det var mye pga din blogg som at jeg begynte å blogge, så moro at du leser min iblant ;)
Supert at du holder oss oppdatert på bleiekrigen, da vet vi hva vi skal kjøpe og ikke kjøpe når vi flytter til Norge etterhvert ;)
Ammeslutten har gått kjempefint, du kan lese mer om det i siste innlegget :)
Digger bleiekrigen. Aldri prøvd billigbleiene, men prøvde pampers lenge. Missliker dem sterkt. :-S Her i huset går det i libero, gitt. :-P Men så har jo de pakkene blitt innmari billige også.
De har avvikla, å i den forbindelsen så vart kua sendt. Lenge siden de slutta med melke produksjon.
Vi bruker pampers, å er fornøyd med de. Utrolig hvord godt du er oppdatert=) klarer ikke å få med meg hele bleie krigen.
Hehe, skrev akkuratt et lignende innlegg på bloggn min :O)
Jeg jobber i en Prix, og solgte for et par dager siden fire ganger to pakninger med bleier til 14,90 stk. Når kunden i tillegg har coop medlemskort, så trekkes 10 kr av på hver pakke. Så hun fikk da til sammen åtte pakker bleier, til kun en 20 kroning! Jeg må si at det er helt sin sykt hvordan de holder på med denne bleie krigen.
-Tove Iren
Tove Iren: Ja det er helt sykt billig!! :O Hvilken merke var det på bleiene? :)
Legg inn en kommentar