fredag 12. november 2010

Det å velge navn

Du er gravid og forberdelsene til det lille barnet skal komme til verden starter raskt men forsiktig. Det er mye som skal forberedes og det er en grunn til at man går gravid i ni måneder - man trenger denne tiden på å vende seg til tanken og gjøre alt klart til den lille babyen skal komme til verden. 

For vår del startet vi fort å tenke på navn. Da jeg var noen måneder på vei fikk vi tilsendt en navnebok fra babyverden. Vi følte vi lette etter nåla i en høystokk, det finnes jo SÅ mange navn å velge mellom. Det å velge hva et menneske skal hete er et veldig viktig valg, personen skal jo leve med dette navnet for resten av livet. Man må prøve å finne et navn som kan passe til et menneske på 1 år, 10 år, 25 år, 40 år og 70 år. Det er ikke så lett.

Skal barnet bli kalt opp etter noen? Skal navnet ha en betydning? Skal det være enkeltnavn, dobbeltnavn? Hva skal man velge?

Før jeg ble gravid hadde vi lekt med tanken om hva vi skulle kalle barna våre en gang i tiden. Vi hadde blitt enige om at dersom det ble en jente, skulle hun hete Malene og ble det en gutt, skulle det være en Philip. Så kom dagen da jeg sto der med testen i hånden - da kom usikkerheten. Da ultralyden sto for tur og vi fikk vite at det var en liten jente som skulle komme til verden ble tvilen enda større, vi var begge enige om at vi ikke var så sikre på at det var en "Malene" alikevel.


Vi bladde i bøker, søkte på nettet og snakket mye sammen. Vi kom opp med flere alternativer vi likte som bla Malin, Emilie, Jenny, Thea, Sara, Malene osv. Så begynte vi å leke med tanken om dobbeltnavn, og det var en kveld vi hadde besøk av William vi plutselig landet på navn. Vi pratet med han om navnene og sa at vi likte både Emilie og Thea veldig godt. Da sier William at "Ja, da får det bli en Thea Emilie da?!" Vi klarte ikke slå den tanken fra oss. Thea Emilie, det låt liksom så bra, og vi følte at det var akkurat henne som lå inni magen min. Litt forsiktig begynte vi å omtale den voksene magen som Thea Emilie, og etter en liten stund var vi begge enig om at dette var navnet vi skulle velge.

Vi har aldri angret på det valget vi tok, og synes Thea Emilie passer veldig godt til denne vakre frøkna vår. I ettertid har vi funnet ut at Emilie er et navn som ligger i slekten, og at Emilie har navnedag 23. januar, som er den datoen jeg og Magnus traff hverandre.

På min 20 årsdag, 22. mai 2009. Høygravid og magen hadde sunket.
 Kun noen timer gammel
Her er hun ca 2 måneder
4 måneder
10 måneder
16 måneder

Her er listen over topp ti brukte navn i Norge!
1. Anne
2. Jan
3. Per
4. Bjørn
5. Inger
6. Ole
7. Kjell
8. Lars
9. Arne 
10. Kari

Her er mest brukte guttenavn i 2009
1) Lucas/Lukas
2) Emil
3) Alexander/Aleksander
4) Oliver
5) Mathias/Matias
6) Jonas
7) Makus/Marcus
8) William
9) Sander
10) Magnus

Her er mest brukte jentenavn i 2009
1) Emma
2) Linnea/Linea
3) Nora/Norah
4) Sofie/Sophie
5) Sara/Sahra/Sarah
6) Thea/Tea
7) Emilie
8) Ida
9) Julie
10) Ingrid/Ingerid/Ingri

Var det lett for dere å velge navn?
Har dere noen gang angret på valget?
Er dine barns navn på topplisten?
Har du tenkt på hva eventuelt nye barn skal hete?
Andre tanker om dette med navn?

35 kommentarer:

Stine sa...

Navnevalget var langt i fra lett:P Faktisk bestemte vi ikke oss helt før tulla var 3 uker gammel. Hadde hatt Tuva som et alternativ hele tiden.

En annen ting som er litt gøy med at hun fikk det navnet også er at Tuva har navnedag den dagen jeg fikk positiv test (2.nov) Så det er litt gøy!

Tror Tuva er på 22.plass eller noe i 2009 :P
Fremtidige barn får vi la vente:P Ingen navneplaner - eller babyplaner her enda

Stine sa...

Navnevalg er aldri lett, og vi hadde mange alternativer lenge. En dag vi satt å tullet om navn sa jeg at hun burde jo egentlig hete Martine, for det er blanding av Lars Martin og Stine. Også ble det det, det var bare det som var riktig. Også fikk hun mellomnavnet Marie etter sin farmor. Martine Marie, det er ikke så mange som heter det, men vi synes det klinger veldig fint, og er storfornøyd, hun kunne ikke hett noe annet ;)

Anne sa...

Synes det var litt morsomt at mitt første fornavn er på topp, min eldste lillebrors første fornavn er nr 6 og at min minste lillebrors første fornavn er nr 8 over topp 10 brukte navn i Norge!

Malin sa...

Navnevalget er langt ifra lett..
For oss var det viktig og ha et navn som ikke alle het og som passet litt til Mia og Lotte :) Så vi syns Jenny passa veldig bra..

Thea Emilie, er helt klart en Thea Emilie.. Men det var morro og se at dere hadde tenkt på både mitt navn og Jenny sitt navn ;) Hihii..

Tina :)) sa...

Jeg har alltid likt gamle navn.
Hadde først tenkt å kalle henne for Ragna, men det slo jeg fort ifra meg da jeg så henne. Hun var liksom ikke en Ragna. Noen dager etter fødselen kom Ragne i hodet på meg. Hun passet også til å hete Ragne, så vi valgte det navnet.

Det var ikke meningen at hun skulle bli oppkalt etter noen, men bestefaren til samboeren min het Ragnar. Han gikk bort for ikke så veldig lenge siden, og da innså jeg at hun kanskje var litt oppkalt etter han. Han hadde jo sagt det selv også, så om folk spør nå så sier vi at hun er oppkalt etter oldefar Ragnar :)

Susanne sa...

Jeg er ganske fast bestemt på at om jeg får jenter skal de hete Nikoline Isabelle og Wilhelmine Madeleine. Både Nikoline og Wilhelmine blir oppkalling fra mine tippoldeforeldre, noe jeg synes er veldig gøy.
Guttenavn vet jeg ikke.. Synes det er vanskelig med navn, som du sier skal de jo hete det resten av livet, og det er derfor viktig med et navn som ikke er veldig barnslig..!

Renate sa...

Navnevalget var egentlig ganske vanskelig, og særlig siden alt ansvaret var på meg alene. Jeg valgte ganske tidlig å oppkalle han etter min favorittonkel Emil som døde da jeg var liten. Også hadde jeg veldig lyst på dobbeltnavn, og da falt valget på Emil Alexander fordi jeg synes det passet bra sammen. Men han blir mest kalt for bare Alexander. Og jeg har aldri angret på valget mitt. Utrolig nok så ligger begge navnene på lista, som nummer 2 og 3. Når det kommer til eventuelt nye barn er jeg veldig usikker, for er så mange fine navn å velge mellom.

Renathe sa...

For meg og sambo har det blitt mer riktig og vente til den lille for og se hvordan navn som passet. Begge gangene endte vi på helt andre navn enn de vi trodde det skulle bli!

Det vi begge ble enige om var at navnet ikke skulle være for vanskelig å uttale, lett å bruke uannsett land, være sterkt og ha en fin betydning (altså ikke noe norrønskt navn).
Førstefødte visste vi ikke kjønn og ut kom en gutt. Han fikk navnet David etter bare noen minutter, aner ikke hvor det navnet kom ifra egentlig :)
Lillesøster visste vi kjønn og hun ble en Sofie. Det var mannen som valgte det, sa hun var så innmari søt at hun måtte ha et søtt navn.. Da smelta jeg :)

Kine Elisabeth Kaarstein sa...
Denne kommentaren har blitt fjernet av forfatteren.
A worshipping heart sa...

Gjett om jeg ble rørt av å se de bildene da!!
Dette vet du jo allerede, men favorittnanvet er Gudrun ;) Hehe..

Kine Elisabeth Kaarstein sa...

første gangen jeg gikk gravid syntes vi at det var kjempe vanskelig å finne navn.. vi var begge enige i at vi ville ha et skjeldent navn, med en fin betydning.. men navnet skulle også være fint og ikke for lagt eller vanskelig.. vi så igjennom bøker og leta på nettet, men fant ingen navn.. så plutselig mens jeg lå å sov en formiddag og min samboer var på jobb så brå våkna jeg og det var akkurat som om jeg hørte en stemme som sa Mateus er det rette navnet.. jeg slo opp navnet og så at det betyde gave ifra gud.. så jeg ringte samboeren min og fortalte det og fra den dagen var navnet bestemt den lille gutten i magen skulle få navnet Mateus.. og nå vi etter hvert tenkte på at vi skulle ha en nr to med tiden var vi enige i at vi måtte finne et navn med like fin betydning da også.. jeg begynte å lete etter navn selv om jeg ikke var gravid, en dag fant jeg navnet Matea som er hukjønns formen av Mateus og også betyr gave i fra gud..så vi ble enige om at hvis vi noen gang fikk en jente skulle hun hete matea..
Så da jeg ble gravid å fikk vite at vi venta ei jente var valget lett, i magen lå en liten Matea... men da hun ble født fant vi ut at siden vi kun bruker min samboer sitt etternavn så ville vi at hun skulle få noe etter meg også, så vi gav henne mitt mellomnavn..
så navnet ble Matea Elisabeth..
så vi er stolte foreldere og veldig fornøyd med navn valga..
<3 Mateus <3
<3 Matea Elisabeth <3

Linn sa...

Vi hadde hvert vårt navn som favoritt,men som den andre ikke likte i det hele tatt :p
Jeg ville ha Vilde og mannen ville ha Sanna.
Da vesla kom til verden,fant vi ut at hun ikke passet til noen av disse og kikket nedover på lista vår.

Og jammen,der lå det ett vi likte begge to :) Kajsa <3
Holdt på å bli Kaja,hehe

Benedicte sa...

Jeg synes det med navn var utorlig vanskelig.. Før vi fikk vite at vi ventet en gutt, så var jeg helt sikker på at det var jente. Og jeg syntes det var mye lettere med jentenavn, av en eller annen grunn. Hadde mange jeg likte, som Nora, Anna, Tomine.. Men når vi skulle finne guttenavn var det plutselig noe helt annet! Jeg ville IKKE gi barnet et navn som var på topplisten. Ville ha et litt mindre brukt navn, og som vi synes var fint. Derfor endte det på Levi. Nå ser jeg desverre at flere og flere barn blir kalt Levi. Blir litt sint da merker jeg.. hehe Men vi kan jo ikke bestemme hva andre skal kalle barna sine. Det er jo veldig vanskelig å finne et navn som ingen andre har og som man i tillegg liker veldig godt.
Om vi hadde fått en jente nå så ville jeg ha kalt henne Petra eller Wilma. Elsker de navnene, men samboer er fast bestemt på Julie.. Jeg sier vi kan kalle henne Juliette, for å gi det en litt annen vri. Er nemlig ikke så fan av at alle skal ha samme navn!
Men for all del, Thea Emilie er jo et utrolig skjønnt navn! :)
Det skal ikke være lett. hehe

Lena Marie sa...

Det å velge navn er en spennede og håpløs oppgave!:) Det brakte mye hodebry her i heimen når vi ventet gullet vårt.

Vi ville gjerne følge opp en navntradisjon som ligger i familien min med å ha et navn på M som mellomnavn. Og siden gutten vår har mitt etternavn har vi tatt med deler av etternavnet til mannen min i mellomnavnet. Mannen min heter Mathisen og gutten vår har Matheo som mellomnavn.

Selve fornavnet er veldig skjeldent. Vi fant det i er navnbok og ble litt småbetatt av det begge to, men det var litt uvant og "rart" navn så vi tulla mye med navnet i starten før vi bare måtte bruke det.

Familie og venner fikk ikke vite navnet før han var flere uker gammel (vi ville vente til dåpen, men sprakk et par uker før:P), da var det mange som syns navnet var rart, men nå sier mange at de bare elsker navnet og syns det er så fint! Det er veldig moro å høre når man har valgt et navn som ikke alle har kjennskap til.

Gutten vår heter Notto Matheo <3

Renate sa...

Synes Lykke Sophie og Noah er de fineste navnene! ;)

Anonym sa...

Jeg og sambo har diskutert og er ganske sikre på Andrea og Emil:)

Anonym sa...

Jeg og sambo har diskutert og er ganske sikre på Andrea og Emil:)

Anonym sa...

Jeg og sambo har diskutert og er ganske sikre på Andrea og Emil:)

Oda Elise sa...

Heisann! Flott blogg du har! :) synes du har et veldig pent navn på jenta di. Mi største heter også Thea Emilie :) hun er 3 år da. Ellers så var navnevalg ikke lett!

Mari sa...

Her var d pappan som avgjorde at vår sønn skulle hete Tobias, dette like etter han ble født, kun noen timer gammel:-) Jeg var ganske så fornøyd med å ha fødselen overstått, så hadde nok gått med på det underligste navnevalg;-) Men Tobias var et navn vi begge likte, som hadde vært i teten på navnediskusjonen gjennom hele svangerskapet, og den gutten kan virkelig ikke hete noe annet. I neste uke skal vi på ultralyd, og da vil d vise seg om Tobias får ei søster eller en bror! Er d en jente som kommer skal hun uten tvil hete Hedda, guttenavnet er fortsatt under diskusjon, Ole er en klar favoritt (hos meg ihvertfall) :-D
Det navnet du har valgt på din jente, synes jeg er bare flott. Har ei god venninne som heter Thea, og hun er super, et hærlig menneske, kun gode assosiasjoner til det navnet ;-)

Anonym sa...

Dukken min het Thea Emilie da jeg var liten! :-) var oppkalt etter søsteren til ei venninne, hehe :) men er et veldig pent navn da!
ha en fin kveld :)

Anette sa...

For oss var det ingen tvil om at gutten vår skulle hete Markus. Det var et navn både Marius og jeg synes var fint, også før vi traff hverandre. Vi bestemte oss for at babyen vår skulle hete Markus allerede da vi hadde vært sammen i 6 mnd, 4,5 år før han faktisk ble født. Men den dagen vi får flere barn har jeg ingen anelse om hva han/hun skal hete... :s

Malene Isabella sa...

Synes dere valgt Malene jeg, hehe. Neida, Thea Emilie er et nydelig valg og hun ser virkelig ut som en Thea Emilie :)

Selv om det er noen år til jeg blir mamma har jeg allerede begynt å tenke på navn. Jeg ønsker å gi mine barn dobbeltnavn, og navn som betyr noe spesielt:)

Av guttenavn har jeg noen klare favoritter:
*Immanuel(som betyr 'Gud er med oss')
*Christopher(betyr 'etterfølger av Kristus
*Aron (betyr 'opphøyet')
*Nathaniel (Betyr 'gave fra Gud')
*Men ellers navn som; Joel, Haakon, Martinus.

Av jentenavn er det:
*Adriana (Som betyr noe så kjedelig som 'fra Hadria, Italia')
*Bellatrixe (Kriger)
*Käthe (ikke funnet betydning)
*Bellevue (ikke funnet betydning)
Men også navn som: Athiana, Izabelle, Natascha, Zeriane.

Ps; Var sammen med deg og din familie på Winter Challenge med betania og u-turn i våres ;p

-Malene Isabella :)

kine sa...

Sønnen vår Ask William er oppkalt etter sin morfar og sin oldefar. Aslak og Wilhelm. Men blitt modernisert litt :) Vi bruker bare Ask vi da :) Nå venter jeg ei lita tulle som mest sannsynlig skal få navnet Adine. Det er ingen oppkallelse men bare fordi vi synes det er sååå nydelig. Hadde en annen favoritt da.. Lily.. Men så er det sånn at man må være to om navnet. Og det bør man jo være og :)...damit! Hehe

Familien Haagensen sa...

Vi syntes det har vært kjempe vanskelig å finne navn, begge gangene. Det er som du sier det skal passe til ett menneske gjennom hele livet, også hadde vi lyst til å kalle opp etter noen uten at barna i fremtiden skulle bli erta på grunn av navnet.
En ting til som vi var veldig opptatt av var at det ikke skulle være ett navn i fra topplista, vi tror det er kjederlig å hete det samme som 4 andre i klassen.

Navne Johan Benjamin, bestemte vi oss for dagen før veene starta, vi hadde sliti lenge gjennom hele vinteren, jeg hadde lenge akt at benjamin er jo et fint navn, men Ole var ikke serlig for det egentlig. Også prata vi litt om Johan og fant ut at det var mange han vart oppkalt etter.
Johan Benjamin Alfred oppkaldt etter begge sider Johan heter hans oldefar i nord og mange bakover, Benjamin er Johan's oldefar på grønland, og Alfred etter min morfar og pappa.

Andre gangen hadde vi alt jentenavne klart og fant fort ett gutte navn, men jenta kom og navne passa ikke. Vi prøvde å bruke navnet men, det var feil, det tok noen uker så falt det på Else-Kristín Synøve Else etter Ole's mor, Kristín finner vel alle an form av på treet og Synøvet etter min side.

Vi har aldri angra, men noen ganger lurt på om navna er gamledagse, men føler at vi har gitt våre barn navn som ikke så veldig mange barn har i dag.

Kristin sa...

Navn er vanskelig! Jentenavn synes jeg er enklere enn guttenavn. Det er flere jentenavn jeg liker. Dersom vi skulle få en gutt var det bestemt lenge før vi ble gravide at han skulle hete Daniel fordi gården vi bor på kalles Danielhaugen (flere generasjoner med Danieler). Siden Daniel ble oppkalt etter sin bestefar måtte også jenta vår bli oppkalt etter sin bestefar som heter Odd. Oda var blant de jentenavnene vi falt for (blant Hannah, Silje og Kaja).

Men ofte kan det være vanskelig dette med navn dersom man ikke føler det passer babyen som kommer. Jeg har hørt om flere som har ombestemt seg.

Klem Kristin!

Veronica sa...

Fant navn på begge guttene rimelig kjapt i begge svangerskapene :) Liker navn med dobbelkonsonant så det ble Kristoffer og Dennis. Neste gang er vi "spådd" å få en jente og navnet er allerede klart, hun skal hete Rebekka, hehe ;) Synst selv at det er vanskligere å finne jentenavn enn guttenavn!

Helle sa...

Hei! Fin blogg du har hær:)
Den første gangen jeg ble gravid var det kjempe lett å velge navn! Det bare datt ned i hodet på meg å jeg bestemte meg FØR jeg hadde vært på UL at hun skulle hete Madeleine. Jeg var ikke i tvil om navnet å jeg var 100% sikker på at d var jente lenge før UL.
Men da nummer 2 meldte sin ankommet ble det fort mye vanskeligere... Jeg var sikker på at d var jente denne gangen å, men hadde helt feil! Det var ikke tvil om at det lå en liten prins inne i magen:) der hadde vi lange diskusjoner om navnet, hva som passet me storesøster og som vi synes var fint og et navn som vi begge likte like godt! Det var ikke lett... Vi kom tilslutt fram til 3-4 alternativ som vi likte, men han fikk ikke noe navn før vi så han på sykehuset. Da var det helt klart at det var en Leander som hadde kommet:) (Madeleine er 2 år å Leander er 3.5 måneder)

hcaracola sa...

eg glede meg te den dagen eg ska bestemma navn og sånn:) Har alltid tenkt at hvis eg får ein gutt ska han hetta Alexander, men nå e eg samboar med ein så hette det da, så blir nok ikkje det;) men synes Leander e heilt nydelig:) og Isolde og Linnea:)

Fru Mæla - Mer enn bare ord - sa...

Stine: Oi, tre uker gammel faktisk! :P Det er jo ganske gammel :P Hehe. Men er jo viktig at man er sikker da! Hehe, og Tuva er jo kjempe fint navn.

Stine: Thnå, det var jo bare helt supert da! Kjempe koselig at navnet er satt sammen av deres!! :) Veldig fin kombinasjon av begge navna - Martine Marie :)

Anne: Oi, ja det var ikke verst!!!

Malin: Synes Lotte og Jenny er helt nyyydelige navn, har alltid synes det, og det er kjempe fine navn - det samme er ditt :) Hehe. Kanskje det blir det om vi får flere jenter en gang :)

Tina :)): Må si det at Regne synes jeg hørtes bedre ut enn Ragna! :) Veldig stilig med navn som ikke alle har!! :D

Susanne: Åh, Nikoline er så skjønt navn!!! Ser liksom for meg ei skikkelig skjønn suppelure som står med store, åpne øyne! :)

Renate: Skjønner at det er vanskelig når man skal ta avgjørelsen alene. Er jo veldig greit å ha noen å diskutere med :P :) Men synes du har funnet et veldig fint valg! Emil Alexander høres veldig bra ut synes jeg!

Renathe: Det er nok lurt det. Vi var jo litt der at dersom vi ikke synes hun var en "Thea Emilie" så skulle vi bytte navn, men vi synes begge at det passet :) Veldig fine navn dere har valgt :) Både på storebror og lillesøster!

Ida: Haha, ja, så klart - Gudrun er et must!

Kine Elisabeth: For en skjønn måte å finne navn på :) Matheus er jo et kjempe fint navn!! :) Og Matea passer jo også kjempe bra til lille søster! :) Veldig fine navn!

Linn: Hehe, det er jo typisk det! :P Hehe - ikke like lett å være enige kan man si. Men da var det jo bra ingen synes hun passet til noen av dem :) Kajsa er jo kjemoe fint og passer veldig god til bærta deres :)

Benedicte: Det er veldig vanskelig!! Jeg synes det var omvendt. Da jeg gikk med Thea fant jeg mange guttenavn, men få jentenavn :P Synes dere har valgt et veldig fint navn, som ikke alle andre har :)

Lena Marie: Hehe, er nok ikke bare dere som opplever hodebry når det gjelder navn :P Lurt det, å tenke seg godt om :) Ja, fornavnet er jo veldig skjeldent, men det er jo gøy å ha noen som ikke alle heter da :)

Renate: Lykke er veldig fint, har fått veldig sansen for det!! :) Og Noah og - kjempe fint!

Anonym: Andrea og Emil - begge er veldig fine navn :)

Oda Elise: SÅ fint navn jenta de har :D Er ikke mange som heter Thea Emilie!! :)

Mari: Haha, så bra sagt :P Du bare var enig liksom :P Hadde det bare vært så lett! Haha!! :D Heldigvis var jo Tobias et veldig fint navn da :D

Anonym: Oi, en dukke som het det faktisk. Hehe, det er jo ikke så ofte det er :P Hehe!

Anette: Så bra det var lett for dere å finne navn!! :) Dere er heldige!! :D

Malene Isabella: ÅH! :D Så gøy, Winter Challenga var helt kanon!! :) Skal du være med i neste år? :) hehe, kanskje det blir Malene neste gang!! :D Synes det er koselig å lese at du har tenkt på navn, og at du legger tanker bak det :) Veldig koselig navn du har funnet :) Selv ligte jeg Nathanael og Adriana veldig godt av navna dine :)

kine: Så koselig med navn som er kalt opp etter noen :) Det gjør liksom navnet ekstra spesielt!

Familien Haagensen: Det er veldig vanskelig, så er lurt å bruke god tid :) Dere fant jo veldig fine navn som jeg synes passet veldig godt til begge barna.

Kristin: Som jeg skrev over, så synes jeg det var omvendt. Vi fant mange guttenavn da jeg gikk gravid - men ikke jentenavn. Hehe! Var veldig fine navn da :D

Veronica: Kristoffer og Dennis er jo kjempe flotte navn!! Og Rebekka synes jeg også VIRKELIG var et flott nav : Hehe!!

Helle: Åh, jeg virkelig ELSKER Leander!! Det er et navn som står på vår "gutteliste". Love ut!!

hcaracola: Som jeg skrev over til Helle - jeg virkelig ELSKER Leander!! Virkelig!! :)

Malene Isabella sa...

Hehe, ja synes det er veldig gøy å tenke på navn :p Litt jente greie tenker jeg meg ;p

Skal på winter challenge igjen tenker jeg, var kjempe bra! Veldig gøy at ungdommene fra de to menighetene kan være sammen på slike arrangementer :)

Kari Anita sa...

Jeg har hele tiden vært fast bestemt på at ungen min skal ha et mellomnavn.
Jeg er veldig forelsket i EMILIE selv, så de fleste navnene jeg har tenkt ut har som regel endt om med Emilie som mellomnavn.

Det er litt morsomt, for jeg vurderte faktisk en stund før du ble gravid å kalle ungen min for Thea Emilie.
Og plutselig var det Hannah Emilie jeg forelsket meg i :)

Men nå er jeg ganske sikker på at jeg har funnet det rette navnet for ei jente.
Runa Emilie er det navnet som har surret rundt i tankene mine de siste månedene.

Ellers er jeg veldig glad i Jenny og Nora Elise.

Blir det en gutt, er jeg ganske sikker på at det enten blir Sindre Alexander eller Levi andre.

Katinka sa...

Her var det pappa'n som bestemte navnet på frøkna,og det ble ARIANA :)

Fru Mæla - Mer enn bare ord - sa...

Malene Isabella: Åh, så gøy du skal neste gang :D Veldig enig med deg, koselig å gjøre ting sammen. MULIG det blir nyttårsferiring sammen også, det hadde jo vært koselig!!! :)

Kari Anita: Hehe, tidlig ute med å tenke på navn? :P Hehe, det var jeg også - men man endrer ofte meninger underveis :)

Katinka: Oi, så stilit navn :) Det var ikke så vanlig? koselig at pappaen fikk velge da :D

Katinka sa...

Takk :)
Syns det er kjempe fint selv også,også er det ikke så mange som heter det :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...