Igår hadde vi babyshower for vakre lille Noel Matteus. Det ble en super koselig dag som både vi som planla det og hovedaktørene var kjempe fornøyd med. Babyshower er jo ikke så vanlig her i Norge, men VELDIG vanlig i Amerika. Det som er mest normalt er å ha babyshower FØR babyen kommer, men vi har brukt å tatt det når babyen har blitt født - på den måte får alle truffet den lille skjønne også. Jeg har VELDIG sansen for babyshower, og synes absolutt det er en ting som vi bør ha mer av her i Norge. Jeg har planer om mange flere babyshowers for venninner i fremtiden.
Noel er babysen hos familien Ringsvold som jeg viste dere huset til for et par uker siden.
Den NYDELIGE lille Noel!! Tatt med det nye objektivet mitt.
Vi hadde hengt opp koselige bannere, ballonger og hadde satt frem gaver.
Gavebordet!
Noen av gavene fra oss ser dere var bleiekake, babyutstyr og småstæsj. Bleiekake kommer det innlegg om neste uke.
Bordet ble så klart dekket i blått. Borddekkingstipset med denne løperen har jeg skrevet om HER.
Detaljer - kjøpt på Nille.
Vi hadde en morsom lek hvor mammaen skulle smake på babymat og gjette innholdet.
OG lek hvor det var førstemann til å drikke opp fanta fra tåteflaske, den minste størrelsen.
Vi hadde skrevet historie om "Et kongedømmes aller største dag" som var satt i album med bilder, og ble lest opp for gjestene.
Noel fikk fødselstavle av oss. Ønsker du denne kan du delta i min giveaway.






















8 kommentarer:
Åååå, så utrolig koselig♥
Håper noen lager til slikt for meg når jeg får barn også!
Kjempekoslig!
God Søndagskveld,
Klem Jatte♥
Så koselig! Måtte ha hatt halvparten av fantasien din. Har lagt meg til som følger på bloggen din, og opprettet min egen;)
Du er virkelig mor godhjerta :) Ser veldig hyggelig ut!
Så gøy! Jeg skulle ønske det var litt mer vanlig med babyshower uansett om det er før eller etter fødselen. Kjempekoselig!
Og så har dere pyntet så fint! Bleiekake er så genialt! Har laget et par selv også. De blir så fine i tillegg til å være nyttige.
Klem fra Kristin
For en herlig tradisjon!
Har fulgt bloggen din lenge no, tenkte jeg skulle legge fra meg ett lite spor.
Liker bloggen din, flott tekst og nydelige bilder.
Ta gjerne turen innom meg.
Fine bilder Rebekka. TUSEN takk for en utrolig fin feiring av Noel MatTeus. Gleder meg alt til neste babyshower med deg ;)
Jatte: Det burde du ønske deg :) Det er superkoselig!! :)
Kine Charlotte: Hehe, jeg får mye insperasjon fra "overalt" i grunn! :) Må ta meg en tur innom bloggen din :)
Kine: Så koselig sagt, takk! ;)
Kristin: Det er utrolig koselig så jeg håper det blir mer vanlig :)
Jeanette: Heisann, og takk for at du la igjen spor - det var hyggelig. Jeg skal absolutt ta turen inn til deg :)
Linda: Gleder meg jg også! :) Blir nok ikke så lenge til, vi får ta en prat en dag! :)
Legg inn en kommentar