Som jeg skrev om i "barselgavetipsinnlegget" har jeg endelig funnet den perfekte boken fra barna er små. Jeg hadde en fra før som jeg ikke var fornøyd med og jakten på den perfekte boken har vart en stund. Endelig fant jeg den på Babyshop! Nå er den kjøpt inn og jeg gleder meg masse til å begynne å fylle den ut. Den koster 249 kroner.
Idag fikk jeg tatt noen bilder i fotostudioet jeg fikk til jul (kommer innlegg om dette siden). Det er moro å eksprimentere med bilder når man har litt utstyr, men fy jeg har mye å lære.
Idag fikk jeg tatt noen bilder i fotostudioet jeg fikk til jul (kommer innlegg om dette siden). Det er moro å eksprimentere med bilder når man har litt utstyr, men fy jeg har mye å lære.
Den finnes i tre forskjellige farger som du kan se HER. Det er en snor som du har rundt boken slik at f. eks løse bilder osv ikke detter ut.
Inni er den delt opp i forskjellige deler med skilleark med alt fra ventetiden, fødselen, den første tiden hjemme, bursdagsfeiring, vekst og utvikling, utflukter og slike ting. Veldig kjekt!!
Innvendig er den delikat - både på skrift og bilder.
God plass til å fylle ut info, og lekre bilder som pynter opp,
God plass til egne bilder er det også!















17 kommentarer:
Åh, jeg elsker denne boka! Den er helt nydelig <3 *ønske seg*
Har sett den i flere bokhandlere også, blandt annet på Norli : )
Ja denne er helt fantastisk. Har den til Nathalie, og som hun over skriver, den finnes på Norli også! Hadde svangerskapsdagboken i samme serie også, koselig å ha i ettertid! :)
Nå jeg får barn så skal jeg ha den boka! Virkelig min favoritt også! :D
oi så fiin den var! <3 og ikke gal pris heller i grunn :)
denne boka kommer du til å like, jeg likte den kjempe godt. men jeg hadde den mens jeg gikk gravid, men like fantastisk da ;) kos deg
Har denne boka selv, og er veldig fornøyd med den :-) Jeg kjøpte den på en bokhandel.
Ja den boka er fantastisk! Bestilte den fra bokklubben for et par uker siden i blått til gutten vi venter til sommeren! Gleder meg til å fylle ut etterhvert! :)
Denne ha vi også,bare i gult. Kjøpt hos Notabene. Genial til å fylle ut alt som skjer,har fått limt inn ganske mange bilder på de gule sidene også. Har den liggende i stuen slik at jeg ikke glemmer den:-)
Tusen takk for godt tips, da var den bestilt! Kan du ta nytte av denne boken under svangerskapet også, og dokumentere tiden før barnet kommer til verden??
Mvh Anja
PS: Har en liten giveaway på gang her: http://cleancanvasstudio.blogspot.com/2011/02/giveaway.html
Anja - jeg startet utfyllingen før jeg fødte, det er en fane som er kalt "ventetiden" eller no.
Rebekka - du tar så syyykt bra bilder. Du må gi meg noen tips til helgen. Jeg har sett litt på de bildene du tar og sammenlignet med mine bilder og jeg er jo ikke i nærheten en gang. Ja, du har bedre kamera, men samtidig tror jeg at jeg har mye potensiale. hehe. Love you!!
Vi har denne boka, men da i svangerskaps-formatet. Blir å kjøpe denne boka du har lagt ut bilder av den dagen vi vet at spiren sitter.
Så fin bok! :) Jeg har Svangerskapsdagboken fra samme serie, jeg knallfronøyd med den så da kommer jeg til å fortsette med disse bøkene iom du var så fornøyd med denne :) Takk for tipset!
Tusen takk for tipset! Vi har et fotoalbum til dem hver hvor det er noen sider vi skal fylle ut men jeg er ikke spesielt fornøyd...
Ønsker deg en flott dag!
Klem fra Kristin
Den boka har vi også.
Grunnen til at jeg kjøpte den er fordi vi har lik i "vårt bryllup"
Bare et tips til deg hvis du ønsker en lik bok fra bryllupet :)
Ja, den er bare HELT fantastisk!! :) Jeg har kanskje ikke lett godt nok ser jeg, siden den finnes i så mange bokhandlere :P Hehe! Kunne ønske jeg hadde hatt den før da, men men :) Får prøve å huske mest mulig som skal fylles ut :P Hehe!
junirose88: Enig, prisen er ikke gal :)
Anja: Så bra!!! :D Ja, det er litt der som er fra svangerskapet også, som Linda skriver her :)
Linda: Haha! :P Tips skal bli Linda! :) Love you to!!
Tuppen og Lillemor + Chanette : Finnes den i det?! :D Så moro, det må jeg huske til neste gang! :)
Yvonne: ÅH!? Jøss, den må jeg ta en titt på :)
Hei.
Jeg har også denne boka og er veldig fornøyd.
Men har du skrevet inn det slektstreet? Det er to sider beregnet til det, og jeg finner ingen god løsning på hvordan jeg skal gjøre det for at det skal bli fint. Har du tips? Kan du evt. vise det om du har tegnet det inn? Vet ikke helt om jeg skal ta lillegutt øverst på midten også jeg og min slekt på den ene siden og barnefar på den andre, eller hva jeg skal gjøre. Vil liksom gjøre den litt fin:) Håper på svar og evt. tips:)
Mari: Heisann!! :) Jeg har ikke skrevet noe der enda. Jeg også har grublet litt på den nemlig! MEN jeg lurer på om jeg skal rett og slett fremkalle bilder også lime inn. Men usikker på hvordan jeg skal plassere dem. Trur det blir morsside og farsside :)
Legg inn en kommentar